Marielle Verberk is per 1 februari 2026 begonnen als Hoofd Onderzoek en Toezicht van de Inspectie Veiligheid Defensie (IVD). De IVD houdt toezicht op de fysieke en sociale veiligheid bij Defensie. Het doel is om de veiligheid en het veiligheidsbewustzijn binnen de organisatie te vergroten.

Het hoofd van de Afdeling Onderzoek en Toezicht is de opdrachtgever van kernprocessen van de inspectie. Daarbij is zij verantwoordelijk voor de integrale aansturing en uitvoering van de onderzoeksprogrammering van de inspectie.
Dat bestaat uit 3 delen: allereerst voorvallen van de zwaarste categorie. Als tweede en derde staan thematische (duikveiligheid, munitie) en systeemgerichte onderzoeken (niet alleen naar een individu, maar ook naar een team of organisatie) op het programma.

Carrière
Verberk werkt sinds 2019 als regiodirecteur Midden-Noord bij Reclassering Nederland. Zij is daar eindverantwoordelijk voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Utrecht en Flevoland, en voor het landelijke terrorisme team. Daarvoor vervulde zij diverse functies bij de politie, werkte ze bij gemeenten en bij onderzoeksbureaus.

De ervaring die zij heeft met onderzoek en verantwoordingsprocessen na incidenten, haar kennis van governance vraagstukken en toezicht, en haar leidinggevende ervaring bij organisaties in het veiligheidsdomein, komen goed van pas bij de taakopdracht van de IVD.

Generaal majoor J.P. Apon:
“Met de komst van Mariëlle wordt de IVD versterkt met een daadkrachtige verbinder, die vanuit een brede inhoudelijke achtergrond, diepgaande kennis van het veiligheids- en onderzoeksdomein en ruime ervaring in de publieke sector, een sterke push zal geven aan de opgaven waar de IVD voor staat. Heel blij mee!”

Mariëlle Verberk:
Ik zie ernaar uit om in de rol van hoofdinspecteur bij de IVD te werken aan de veiligheid van de defensiemedewerkers die zich inzetten voor de veiligheid van Nederland. Juist in organisaties waar risico’s niet uit te sluiten zijn, en in tijden dat het spannend kan worden, is het belangrijk om aandacht te hebben voor de fysieke en sociale veiligheid van het personeel. In deze functie komen voor mij eerdere ervaringen samen. Ervaring met onderzoek en verantwoordingsprocessen na incidenten, affiniteit met governance-vraagstukken en toezicht, leidinggevende ervaring bij organisaties in het veiligheidsdomein. Defensie is voor mij een nieuwe wereld. Ik heb veel zin om deze wereld te leren kennen en ik heb vertrouwen dat ik met de kennis en ervaringen uit andere sectoren, een zinvolle bijdrage kan leveren.